Ogrody zimowe
01_ogrod_flekkefjord01_ogrod_flekkefjord
03_ogrod_flekkefjord03_ogrod_flekkefjord
04_ogrod_flekkefjord04_ogrod_flekkefjord
02_ogrod_flekkefjord02_ogrod_flekkefjord
05_lichtenfels05_lichtenfels
06_lichtenfels06_lichtenfels

Ogrody zimowe

Produkt dostępny na zamówienie

Variant Industrial ma wieloletnie doświadczenie w realizowaniu projektów ogrodów zimowych na terenie Polski oraz za granicą. Dzięki temu opracowaliśmy system, który doskonale sprawdza się w różnych warunkach klimatycznych.

Nasze projekty są zawsze indywidualne i dostosowane do potrzeb klienta. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem przez nas ogrodu zimowego, skontaktuj się z nami, a my dalej się Tobą zaopiekujemy.

Konstrukcje dachu wykonujemy przy wykorzystaniu aluminiowej stolarki w systemie fasadowym słupowo-ryglowym. Proponujemy różnego rodzaju przekroje profili, w zależności od grubości szyby, a co za tym idzie – pożądanego współczynnika przenikalności cieplnej. Możliwe jest uzyskanie współczynnika przenikalności cieplnej o wartości nawet Ug=0,5 W/m2K, przy zastosowaniu szkła zespolonego o grubości 6mm.

Dla zabudowy bocznej stosujemy systemy wykonane z PCV lub aluminium. Oferujemy drzwi oraz okna otwierane do środka, na zewnątrz, a także okna stałe. Cały czas obserwujemy nowości na rynku i aktualizujemy naszą ofertę o najnowsze dostępne systemy.

Dostępne rodzaje drzwi:

 • Drzwi harmonijkowe
 • Drzwi zawiasowe
 • Drzwi przesuwne
 • Drzwi podnoszono-przesuwne


Możliwość wykonania drzwi bezprogowych w przypadku zastosowania drzwi podnoszono-przesuwnych oraz harmonijkowych.

W konstrukcji dachu oraz ścian bocznych stosujemy szkło podwójnie lub potrójnie zespolone. Zewnętrzna warstwa szkła jest hartowana, natomiast wewnętrzna laminowana, co służy wzmocnieniu struktury szkła oraz zapobiega jego pęknięciu pod wpływem ciężaru, np. śniegu.

Dostępne rodzaje szkła:

 • bezpieczne
 • termoizolacyjne
 • przyciemniane
 • refleksyjne
 • antywłamaniowe
 • samomyjące
 • barwione w masie/laminowane
 • mętniejące pod wpływem impulsu elektrycznego

Aby w pełni móc korzystać z komfortu ogrodu zimowego konieczne jest zapewnienie cyrkulacji powietrza przy pomocy systemu wentylacji . Poprzez dobranie jej odpowiedniego rodzaju, unikniemy w ciepłych miesiącach przegrzewania się pomieszczenia, a w zimniejszych – nadmiernej wilgoci.

Dzięki współpracy z naszymi partnerami z firmy Aereco, dokonujemy dokładnej analizy oraz obliczeń, by móc zaproponować Państwu najlepsze rozwiązanie dla Państwa przestrzeni. W zależności od ekspozycji ogrodu zimowego oraz częstotliwości jego eksploatacji, proponujemy wentylację naturalną poprzez okna dachowe lub wentylację nawiewno-wywiewną (wymuszoną). Ta ostatnia może wykorzystać zarówno wywietrzniki dachowe, jak i wentylatory mechaniczne.

Nad prawidłowym działaniem systemu czuwa centralka sterująca, zbierająca informacje na temat warunków klimatycznych wewnątrz i na zewnątrz ogrodu, by móc kontrolować zachowanie stałej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu termicznego, proponujemy zastosowanie zewnętrznych rolet dachowych oraz pionowych na ścianach bocznych ogrodu. Dostępne są rolety w różnych kolorach sterowane przy pomocy przycisku lub pilota.

Możliwe jest również zastosowanie żaluzji fasadowych na zewnętrznej stronie ścian ogrodu lub tzw. żyletek wewnątrz ogrodu.

By zapewnić możliwość korzystania z ogrodu zimowego o każdej porze dnia i nocy, proponujemy wyposażenie pomieszczenia w sztuczne oświetlenie.

Stosujemy zarówno oświetlenie montowane do profili, jak i chowane wewnątrz profili krokwi dachowych, dzięki czemu prowadzenie przewodu jest niewidoczne.

04 ogrod flekkefjord

POWIĄZANE PRODUKTY

...

CO U NAS SŁUCHAĆ?

Obserwuj nas na Facebooku, by być na bieżąco z naszą działalnością.

Jak możemy Ci pomóc?

Nie jesteś jeszcze pewien, jaki produkt Cię interesuje? Napisz do nas i zadaj nam pytania, a my dołożymy wszelkich starań, by pomóc Ci w stworzeniu rozwiązania odpowiadającego na Twoje potrzeby.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon kontaktowy
Miasto
Jak możemy pomóc?
Wyślij zapytanie